Vyriešte štátne povinnosti v prospech vašej firmy

Posledné desaťročia sa firmy stretávajú s novými a čoraz viac narastajúcimi povinnosťami, ktoré musia bez výhrad splniť v mimoriadne krátkom čase, pokiaľ sa chcú vyhnúť sankciám. Pre väčšinu podnikateľov môžu štátne povinnosti pripadať ako bremeno na pleciach, ktorému sa nemôžu vyhnúť. Aj napriek tomu sa povinnosti pod nástrahou pokút dajú pretaviť vo firemné benefity.

Efektívne pracovné prostredie ako kľúč k výkonnosti

S nástupom zahraničných spoločností na našom území si mnoho zamestnávateľov uvedomilo, že pracovné prostredie je neoddeliteľnou súčasťou korporátnej identity a má vplyv na výkonnosť zamestnancov. Výhodu zamestnanci pociťujú najmä pri prevencií a bezpečnosti na pracovisku. Spoločnosti si začínajú uvedomovať dôležitosť prípadných rizík spojených s chorobami spôsobenými pracovným prostredím, ktoré sa v súčasnosti vyskytujú u zamestnancov pracujúcich v kanceláriách.

Najčastejšie situácie v oblasti zákonných povinností u našich klientov

Z nášho pohľadu je niekoľko primárnych oblastí, ktoré vidíme u klientov ako problémové. Okrem bežných pracovných úrazov existujú nedostatky aj v oblasti pracovného lekárstva, napríklad pri karpálnom tuneli alebo chorobách pohybového aparátu, ktoré sú pri niektorých pracovných činnostiach hlavnou príčinou ochorenia. Problémy si všímame aj v oblasti GDPR (kamerové systémy, sociálne siete firiem, personálne výber) alebov súvislosti s odpadom (elektronické hlásenie o odpadoch).

Premyslená taktika pri plnení štátnych povinností

Dokážeme vám, že aj štátne povinnosti môžu byť benefitom pre vašu firmu. Na problémy je potrebné sa totiž pozerať z ekonomického hľadiska. Správne premyslenou realizáciou dokážete znížiť práceneschopnosť, zvýšiť produktivitu a ziskovosť či znížiť bezpečnostné riziko na pracovisku. Rovnako je tomu aj pri systémoch preventívnych prehliadok či zdravotných aktivít, vďaka ktorým dokážete zvýšiť personálnu atraktivitu.

Rada nad zlato pri výbere vhodného dodávateľa služieb

Najväčším benefitom, ktorý môžete vašej firme priniesť je nájsť dodávateľa, ktorý pokryje všetky vaše požiadavky vďaka komplexnému portfóliu služieb. V MG Business Services poskytujeme cyklický servis pre viac ako 3 330 klientov. Disponujeme expertnými tímami v špecifických oblastiach, zákazníckym centrom a tímom lokálnych poradcov pri poskytovaní viac ako 8 500 cyklických služieb. Klientom poskytujeme prístup k 75 zmluvným ambulanciám, viac ako 80 expertom v teréne a zákaznícke centrum s viac ako dvadsiatimi operátormi.

Čo môžete v podnikaní očakávať v najbližších rokoch?

Digitalizácia vás dobehne aj v tejto sfére, a to konkrétne v podobe e-výkazníctva. Každodennou súčasťou firemnej administratívy bude elektronická deklarácia rizikových faktorov práce, elektronická požiarna kniha či registratúrny plán. V jednoduchosti povedané, všetky doklady a dokumenty vo fyzickej podobe, ktoré sú pre podnikanie nevyhnutné, bude nutné preklopiť do cloudového riešenia v rukách štátu. U nás v MG Business Services sme na nadchádzajúce novinky pripravení a užv súčasnosti disponujeme aplikáciami a softvérovými riešeniami pre túto oblasť. Vyťažte zo štátnych povinností maximum benefitov pre vašu firmu už dnes, s kompletným portfóliom služieb v našej ponuke.

Aký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na hviezdičku ho ohodnotíte!

Priemerné hodnotenie 4.8 / 5. Počet hlasov: 20

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Prihláste sa na odber noviniek